•  Podziękowanie

21.08.2023

Realizujemy się najpełniej, jeśli potrafimy żyć dla innych. – ks. Jan Twardowski

Z końcem roku szkolnego 2022/23 dobiega końca moja wieloletnia praca, podczas której pełniłam funkcję  dyrektora Przedszkola Samorządowego nr 1  „Jarzębinka” w Słubicach. Z tej też okazji składam serdeczne podziękowania  dla pracowników przedszkola, rodziców i wszystkich innych  życzliwych mi osób, których spotkałam  podczas swojej pracy zawodowej nauczyciela  i  pełnienia  dwudziestoletniej  funkcji  dyrektora Przedszkola Samorządowego nr 1 „Jarzębinka” w Słubicach. Dziękuję  za  współpracę, zaufanie, wsparcie i życzliwość, których doświadczałam.

Z satysfakcją patrzę  na wszystkie wyzwania  zawodowe, których wspólnie się podejmowaliśmy,  zawsze z myślą o tych najmłodszych – przedszkolakach, bez których  ta  praca nie miałaby sensu.

Jeszcze raz  szczerze dziękuję i życzę   wszystkiego dobrego w  nowym roku szkolnym.

Jadwiga Grabowska

• Nasz ogródek rozkwita tysiącem barw!

07.08.2023

W czerwcu grupa “Krasnale” wraz z wychowawczynią P. Karoliną Dec założyła ogródki przedszkolne. Powstało 6 poletek, na których zasadzono różnokolorowe kwiaty, pachnące zioła oraz zasiano warzywa m.in. fasolkę, koperek, sałatę czy rzodkiewki. Jest to wspaniałe miejsce do obserwacji przyrody. Dzieci obserwują rozwijające się rośliny, owady, które stopniowo zasiedlają skrzynie, ciężko pracujące zapylacze i wiele innych zjawisk. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie pomoc darczyńców. Za skrzynie ogrodowe serdecznie dziękujemy firmie EcoGarden, natomiast ziemię ufundowała firma Intermarche.