• Dzień Książki

30.04.2022

Z okazji "Dnia Książki" dzieci z grup "Biedronki" i "Stokrotki" przez cały tydzień tworzyły własną książeczkę "Wędrówka Pieguska". Codziennie słuchały o nowej przygodzie i na tej podstawie tworzyły ilustracje. Zadanie wykonały perfekcyjnie, z wielkim zaangażowaniem i przede wszystkim radością z tworzenia własnego dzieła. Książeczki dzieci zabrały do domu i obiecały opowiedzieć rodzicom o przygodach Pieguska.

• Z wizytą w bibliotece

30.04.2022

"Słoneczka" z wizytą w Bibliotece Miejskiej. 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki w związku z tym, dzieci z grupy Słoneczka odwiedziły Bibliotekę Miejską w Słubicach. Dzieci poznały zasady jakie obowiązują w bibliotece, na czym polega praca bibliotekarza i jak należy obchodzić się z książką. Przedszkolaki zobaczyły każdy zakątek biblioteki podczas spaceru między regałami z książkami. Najwięcej radości wywołała jednak wizyta w bibliotecznym Kąciku dla Dzieci, gdzie mali goście mogli obejrzeć kolorowe książeczki. Mamy nadzieję, że wizyta w bibliotece rozbudzi zainteresowanie książką i zachęci dzieci i ich rodziców do częstszego jej odwiedzania.

• Wielkanoc tuż tuż

15.04.2022

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi w grupie biedronek i stokrotek odbyły się warszaty wielkanocne " Więlkanoc tuż tuż".  Warsztaty rozpoczęły się od przybliżenia dzieciom tradycjji wielkanocnych. Była mowa o zdobieniu jajek, pieczeniu wielkanocnych bab, przygotowaniu święconki oraz  o dzieleniu się jajkiem – symbolem życia- podczas wielkanocnego śniadania. Przedszkolaki wraz z paniami wykonały zające wielkanocne i kurczaczki ze steropianu, które mogły później zabrać do domu. To był owocny dzień.

• Jedziemy na wycieczkę...

15.04.2022

Dnia 12.04. ,,Pszczółki" i ,,Motylki" gościły na ranczu ,,Maja" w Rybocicach. Pani Aneta, pan Grzegorz i Sebastian przygotowali dla dzieci mnóstwo atrakcji. Przedszkolaki zobaczyły kolorowe stadko ptaków hodowlanych, m. in. papużki faliste, zeberki, gołębie diamentowe i ich domki. Poznały Karinę, Pysię i Rico - sympatyczne koniki. Dłużej zabawiły u kur ozdobnych. Zobaczyły również Franię i Franka - żółwie mieszkające w sadzawce i pszczelą rodzinę w oszklonym ulu pokazowym. Przedszkolaki uczestniczyły w ciekawych zajęciach przyrodniczych, które poprowadziła pani Natalia Duer. Zadaniem dzieci było znalezienie konkretnych obiektów przyrodniczych w terenie z użyciem m. in. lunety ornitologicznej, pojemników na owady z lupą, lornetek. Po zabawach w ogrodzie  ,,Pszczółki" i ,,Motylki" z dużym apetytem zjadły zupę i pieczone nad ogniskiem kiełbaski. Gospodarze przygotowali dla dzieci gipsowe odlewy do pomalowania. To była bardzo udana wycieczka.